Ohjausryhmä

Ohjausryhmä suunnittelee ja koordinoi Kanuunan toimintaa yhdessä verkostopäällikön ja muun henkilöstön kanssa. Ohjausryhmässä on pysyvä edustus Lahdesta (pj.), Helsingistä ja Oulusta sekä neljä vaihtuvaa jäsentä. Vaihtuvista jäsenistä kolme on Kanuuna-kaupungeista ja yksi pienistä kunnista. Kaupunkien vaihtuvien jäsenten toimikausi on kaksi vuotta: joka toinen vuosi vaihtuu yksi ja joka toinen vuosi kaksi jäsentä. Pienten kuntien edustaja vaihtuu kahden vuoden välein.

Kanuunan ohjausryhmä vuoden 2019 loppuun saakka

Jouni Kivilahti (pj.)
+358 50 518 4492
jouni.kivilahti@lahti.fi

Annina Lehtiö-Vainio
+358 50 554 6127
annina.lehtio-vainio@turku.fi

Leena Ruotsalainen
+358 40 779 0162
leena.ruotsalainen@kotka.fi

Anne Kihlman, pienten kuntien edustaja
+358 40 314 5391
anne.kihlman@mantsala.fi

Marjut Nurmivuori
+358 44 703 9767
marjut.nurmivuori@ouka.fi

Katariina Soanjärvi
+358 50 350 7939
katariina.soanjarvi@jkl.fi

Mikko Vatka
+358 931 071 252 ja +358 40 679 1606
mikko.vatka@hel.fi

Kanuunan erityisavustaja erityisesti kv-asioissa

Lasse Siurala
+358 50 559 1700
lasse.siurala@welho.com